Kargo Dolandırıcılarına Dikkat !

Son zamanlarda bir kısım müşterilerimizle irtibata geçen ve kendilerini avukat veya avukat çalışanı olarak tanıtan bazı şahıs veya şahıslar tarafından arandıklarını ve kendilerinden teslim alınmayan kargo ücreti, cayma bedeli, cezai şart ve benzeri herhangi bir ad altında değişik miktarlarda para talep edildiğinin tarafımıza iletilmesi üzerine bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun m. 48/1-4 uyarınca tüketicinin internet üzerinden görmeden satın aldığı mesafeli sözleşmelerde 14 gün içerisinde hiçbir cezai şart olmaksızın sözleşmeden dönme (cayma) hakkı vardır. Bu nedenle sizi arayarak cayma bedeli, cezai şart ve benzeri herhangi bir ad altında sizden para isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Şirketimiz tarafından bu yolla para istenmesi söz konusu değildir. Daha önce bazı müşterilerimizle irtibata geçen şahıs ve kurumlar hakkında hukuk servisimiz tarafından yaptığımız suç duyurusu üzerine 09/12/2021 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 2021/119563 soruşturma numarası ile “Nitelikli Dolandırıcılık ve Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Yollardan Ele Geçirmek ve Yaymak” suçlarından soruşturma başlatılmıştır. Yukarıda belirtilen şekilde şahsınızdan bir para talep edilmesi durumunda, herhangi bir ödeme yapılmadan derhal şirketimizle irtibata geçilmesini tavsiye eder, iyi günler dileriz.

Kötü amaçla hazırlanan, kargo takip ve bilgilendirme duyurusu

Kamuoyunun Dikkatine,

Şirketimizle herhangi bir ilişkisi bulunmayan ve şirketimiz tarafından gönderildiği izlenimi verilmiş, kötü amaçla hazırlanan, sahte web sitesielektronik posta, kargo takip ve bilgilendirme uygulamalarıyla ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

Şirketimiz Verar Kargo tarafından iletilen resmi e-postalarda @ simgesinden sonra gelen adres uzantısı verarkargo.com.tr şeklindedir. Bu uzantıya sahip olmayan adreslerden gelen e-postaları dikkate almamanızı önemle hatırlatırız. 

Şirketimizden hizmet aldığınız gönderilerinizle ilgili gerekli bilgilendirmeyi sadece aşağıda belirtilmiş olan resmi iletişim kanallarımız üzerinden edinmeniz, kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından yüksek önem taşımaktadır.

Söz konusu girişimde bulunan kişi ya da kişilerle ilgili gerekli yasal işlemlerin en kısa sürede başlatılacağını bildiririz.

Resmi iletişim kanallarımız dışındaki kanalların kullanımıyla oluşacak hak ihlalleriyle ilgili olarak şirketimiz sorumluluk ve yükümlülük kabul etmemektedir.

Destek hattı: 0850 270 03 34 – [email protected]

E-posta Adresleri

Müşteri Hizmetleri : [email protected]
Satış : [email protected]
İthalat : [email protected]
Muhasebe : [email protected]
İK : [email protected]